Všechny vaše výtvory posílejte na mail us5mylove2@gmail.com

Let You Go 13. - Nová star

6. ledna 2012 v 13:00 | TerryChris |  Let You Go
Autor: TerryChris & Miss Freaky Luce

Když Terry zmizela do svého pokoje, tak jsem se samolibě usmála. Za tohle Izzymu fakt poděkuju. Nesnášela jsem, to co Terry takhle po večerech prováděla. Vypadalo to, že dneska se se mnou do řeči už nedá, tak jsem si vzala věci a šla k sobě domů. Máma mi vyřizovala, že tu byl Adam a že mu mám zavolat. Stali se z nás opravdu dobří kamarádi. A vypadalo to, že ani jeden nechce víc, protože takhle je nám spolu vážně dobře. Odebrala jsem se do svého pokoje, udělala narychlo úkoly a popadla telefon a zavolala Adamovi.
"Copak jsi chtěl, že jsi tu byl?" Optala jsem se místo pozdravu.


"Hoj Luce." Řekl krátce, "No chtěl jsem ti jen říct, kdy bude ten koncert Skillet. Bude to příští týden v pátek. Je to ve městě, ale trochu dál. Mám tam bratrance, tak bych s ním domluvil, že bychom spali tam." řekl o co mu šlo.
"Paráda. To zní dobře. Řeknu to mamce, dovolí mi to, když tě pořádně zná." Usmála jsem se pro sebe.
"To jsem moc rád. Musíme si ten koncert užít. Bude sranda. Co jinak Terry?" Zakončil to otázkou.
"Dneska neměla nejlepší náladu, když přišla k sobě domů. Čekala jsem tam na ní asi čtyři hodiny, než přišla. Říkala něco o Izzym, takže se s ním nejspíš chytla, nebo tak. Jen hádám. Jdeš zítra do školy?" Optala jsem se naopak já.
"Jo jasně. Uvidíme se tam. Tak dobrou noc, hezký sny." Popřál mi a já si až teď uvědomila, že už je jedenáct večer. Rychle jsem se osprchovala a zalezla do postele. Napsala jsem Terry, že až bude chtít pokecat, tak ať buď zavolá, nebo se staví. Pak jsem se ponořila do spánku - ráno mě vzbudil budík. Ach jo, zas ta škola. Aspoň, že je pátek. Nějak jsem se odkutálela z postele, šla se osprchovat a hned jsem se převlékla do tmavých úzkých džín a vzala si světle modré tílko. Vlasy jsem si nechala opět rozpuštěné jak to mám nejradši a vyrazila do školy. Máma už byla v redakci. Tak jsem tam po ránech byla doma sama. Jela jsem autobusem - bylo to rychlejší, než chodit pěšky. Možná bych se s někým měla domluvit na odvoz, ale ráda se i procházím, tak to zvládnu. Trošku jsem se opozdila, protože jsem se od autobusu loudala, tak jsem musela běžet. Do třídy jsem vpadla těsně před zvoněním. Ještěže tak. Sedla jsem si vedle Adama a ten mi pod ruce vložil papír se vzkazem.
"Spala jsi včera vůbec?" Stálo na něm.
"Trochu, pořád jsem se probouzela. Noční můry..." Odepsala jsem.
"Já nemohl spát kvůli tomu, jak se těším na Skillet." Načmáral rychle.
"Já taky ne, bude to bombový." Teď jsem nevěděla co psát dál, "Dneska mám v práci volno. Nechceš zajít na pláž?" navrhla jsem mu.
"Vlastně... Dneska něco mám." Dokonce tam napsal i těch pár teček za to vlastně, jenže mi vyškubl hned ten papír z ruky a dopsal tam: "Pak ti řeknu o co jde. Ale přísahej, že se mi nebudeš smát." jen jsem se na něj udiveně podívala a pak jsme se radši věnovali hodině. Hned o přestávku jsem ho zahrnula otázkami.
"Tak to vyklop? Proč bych se ti měla smát? Hm?" Dloubla jsem do něj.
"No... Když já nevím." Zrudl, jenže já nepřestala naléhat, "No asi takhle. Už nějakej ten rok se věnuju hudbě. Ten bratranec, který bydlí tady ve městě dál, blízko té haly, kde budou hrát Skillet, tak ten má nahrávací studio. Vždycky k němu jezdím natočit nějaké demo. Dřív jsem u něj bydlel, než jsme se přestěhovali sem." Sklopil oči.
"A můžeš říct, proč bych se ti měla smát? Podle mě je to bezvadný." Usmála jsem se na něj povzbudivě, "Ráda bych si tě někdy poslechla." usmívala jsem se dál jako sluníčko.
"Já se budu stydět." Zakecával to, "Ale mohla by sis mě poslechnout jak budeme spát u toho mýho bratrance, až pojedeme na Skillet." navrhl mi.
"Dobře, domluveno. A opovaž se couvnout, jinak uvidíš." Vyhrožovala jsem, "Budeš takovej předskokan, než půjdeme na Skillet." mrkla jsem na něj.
"To jo, akorát ti zazpívám a ty budeš utíkat na Skillet, protože si budeš chtít poslechnout něco dobrýho." Zavtipkoval. Jenom jsem nad tím žertem protočila oči.

Zbytek školy mi utekl docela rychle. Došla jsem domů v pořádku a volala mámě, abych jí sdělila plány ohledně toho koncertu. Musela jsem jí chvilku přemlouvat, než mi to dovolila. Kdyby tu byla, použiju na ní psí oči a bylo by vystaráno. Pak mi řekla, ať jdu nakoupit a že přijde zase večer. Povzdechla jsem si. Svalila jsem se na gauč a relaxovala. Mrkla jsem se na mobil. Žádná sms ani zmeškaný hovor. No tak za Terry zajdu sama. Možná jí ukecám i k tomu, aby mě dovezla do supermarketu. Došla jsem k ní domů, zaklepala na dveře a otevřela mi. Moc se neusmívala, ale trochu jsem jí zlepšila náladu tím, že jsem přišla. Usmála jsem se na ní nejlíp, jak jsem uměla.
"Kde máš Adama?" Vybalila na mě místo pozdravu.
"Má dneska něco jinýho. Asi jede za bratrancem. Budeme u toho jeho bratrance spát, až pojedeme na koncert Skillet, bude to příští týden v sobotu, nemůžu se dočkat." Usmívala jsem se dál.
"Jsem ráda, že máš radost." Úsměv mi oplatila.
"Terry, tys teď vstávala? Nebo jsi mi nechtěla napsat nebo zavolat?" Povytáhla jsem jedno obočí.
"No, před chvilkou jsem se probouzela. Takže jsem se na mobil ještě nepodívala. Co ve škole?" Nalila si k pití pomerančový džus.
"Nuda, jako každý den. Jen jsme s Adamem kecali o hudbě." Mávla jsem nad tím rukou.
"Mamka tě na ten koncert pustí?" Vyptávala se dál.
"Jistě, jen jsem jí chvilku přemlouvala. Jo to mi připomíná, říkala mi, ať zajdu nakoupit do supermarketu. Nemůžeš mě tam hodit? Já jsem fakt utahaná. Pokud teda nemáš nic v plánu." Poprosila jsem jí.
"Ať už jsi v autě." Odpověděla a ukázala směrem ven. Hodila mi klíčky od auta, které si musela půjčit od mámy. Její máma teď jezdí v autě s tátou. Bylo to obyčejné auto. Nebylo tak stylové jako kabriolet, se kterým se vybourala, ale stačilo. Navíc jsme na sebe nepoutaly pozornost. Terry zaparkovala a já šla se seznamem nákupu do uliček. Nakupovala jsem co jsem potřebovala a Terry chodila za mnou. Pak se podívala chvilku mimo.
"Luce, potřebuju se na něco mrknout, pak si tě najdu." Nevím, zda to byla pravda, anebo tam viděla nějakého známého. Je to ale její věc, nebudu se do toho motat. Radši jsem zamířila do oddělení s kosmetikou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama